Fikret Yüksel Vakfı

Fikret Yüksel Vakfı 1998’de Fikret Yüksel tarafından eğitime destek vermek amacıyla kurulmuştur. Fikret Yüksel Darüşşafaka mezunu olup vakıf Darüşşafaka Eğitim Kurumları bağışçıları arasında yer almaktadır.

Vakfın amaçları doğrultusunda öncelikli hedefi, FIRST® Robot yarışmasını Türkiye’de yaygınlaştırarak, öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlamak ve STEM alanlarına duydukları ilgiyi arttırmaktır.

FIRST sloganı olan “More Than Robots”un (Robotlardan daha fazlası) Misyon ve vizyonumuza uyumlu olduğuna inanıyoruz.

Vakıf şimdiye kadar birçok Türk takımının FIRST turnuvalarına katılmasına destek oldu. 2018 yılı itibariyle uluslararası FIRST Robotics Competiton’ı Türkiye’de düzenlemektedir.

Etkinliklerin tamamı gönüllü, destekçi ve sponsorlarla sürdürülmekte olup, siz de çeşitli konularda bize destek vererek gelecek nesillere sağlamaya çalıştığımız faydayı arttırabilirsiniz!

Tüm FIRST programları sürdürülebilmek için büyük bir gönüllü altyapısına ve geniş bir yetenek çeşitliliğine ihtiyaç duyar. Etkinlik gönüllülüğünün yanı sıra eğitim, seminer, workshop gibi çeşitli alanlarda bize destek vererek fayda sağlayabilirsiniz.

Fikret Yüksel Vakfı ve FIRST Robotics Competition ile ilgili kısa bir sunuma http://bit.ly/32KOjl2 linkden ulaşabilirsiniz.

Mottomuz
“Eğitim bir kova doldurulmak değil, bir ateş yakmaktır.” – William Butler Yeats

https://www.fikretyukselfoundation.org/

https://www.frcturkey.org/