BİZDEN HABERLER

  • UGK, 2017 Yılı I.Olağan Toplantısı

27 Ocak günü, DenizTemiz Derneği/ TURMEPA ev sahipliğinde gerçekleşen 2017 yılı I.Olağan Toplantısında  21 STK olarak bir araya geldik. Toplantımız oldukça verimli geçti.

  1. Yeni üyelerimiz ALİKEV-TÖSSED- KİFDER-İhiyaç Haritası aramıza katıldı.
  2. 2016 yılı çalışmalarımızı değerlendirdik.
  3. 2017 yılı için kararlar aldık.
  4. AB Bakanlığı Proje Uygulama Başkanı Sayın Bülent Özcan ve ekibi bizimle birlikteydi.

16265245_1892591347638247_8668278101705426977_n

  • Dünya Gönüllüler Günü ve UGK

5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nde ülkemiz STK ve kurumları olarak el ele tutuştuk..

Bu sene 5 Aralık Dünya Gönüllüler Gününü, Ulusal Gönüllülük Komitesi üyeleri olarak Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinde gönüllülüğün önemine dikkat çekmek için birlikte kutladık. Kutlamaları, sosyal medya üzerinden oynanacak bir gönüllülük oyunu ve Türkiye genelinde açılacak stant çalışmaları ile gerçekleştirdik.

41 İl’de sizlerle buluştuk..

Adana, Adıyaman, Ankara, Antalya, Artvin, Balıkesir, Bartın, Batman, Bilecik, Bingöl, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kocaeli, Konya, Muğla/Fethiye-Bodrum, Muş, Rize, Samsun, Siirt, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Urfa, Uşak, Van, Yalova ve Zonguldak illerinde tanıştık…

dgg-afis-1

  • Gönüllü Motivasyon ve Teşekkür Uygulamaları Anketi ile Tanışın

Değerli Sivil Toplum Çalışanı,

Gönüllülüğün tanınması, güçlendirilmesi ve yaygınlaştırılmasını desteklemek amacıyla kurulan Ulusal Gönüllülük Komitesi (UGK), 5 Aralık 2016 Dünya Gönüllüler Günü kapsamında  “Gönüllü Motivasyon ve Teşekkür Uygulamaları Anket” yapıyor. Bu anketin amacı; gönüllü yönetimi uygulayan ve gönüllüler ile çalışan vakıf, dernek, sosyal girişim, platformlar, inisiyatifler ve üst kuruluşların “Gönüllü Motivasyon ve Teşekkür Uygulamaları”nı derleyerek;  tüm kurumların erişimine açık hale getirecek bir rapor hazırlamaktır.

Sizlerin yanıtları 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü kapsamında gerçekleştireceğimiz bu çalışma için çok önemli. Anketi yanıtlayarak değerli uygulamalarınızın başkalarına örnek olmasını sağlayabilirsiniz.

Gönüllü Motivasyon ve Teşekkür Uygulamaları Anketi’ni doldurmak için; http://bit.ly/2fyqi9p